Mesec december je bil v skupini račk resnično čaroben. Najprej nas je presenetila mati narava in nam nasula snega. To je bilo veselja! Nato so se začeli bližati novoletni prazniki in priprave nanje. Čisto sami smo spekli medenjake in nekatere med njimi tudi okrasili z jedilnimi bleščicami in pisanimi mrvicami. Ti so namenjeni za okrasitev naše smrečice v telovadnici. Otroci so jo okrasili sami, nato pa skupaj zarajali. Pripravili smo tudi pravi zeliščni čaj in si privoščili čajanko, na kateri smo se okrepčali tudi z medenjaki.  Izdelali smo tudi medene lizike in se posladkali z njimi. Nismo pa pozabili niti na lačne ptičke, zato smo izdelali vsak svojo leseno ptičjo hišico in jo obogatili s semeni. Te hišice smo odnesli domov, pred vrtcem pa postavili drugo. Tako lahko ptice opazujemo prav vsak dan. Lepo nam je bilo in še nam bo. Če ne verjamete, pa poglejte fotografije.