V mesecu aprilu smo v naši skupini spoznavali naš vrtec. Opazovali smo zunanjost in notranje prostore. Zunanjo podobo vrtca smo si dobro ogledali in tokrat risali vrtec kar zunaj. Posedli smo se na travo in tlakovce, ga opazovali in nato narisali s svinčnikom. Barbara in Ema sta nato naše risbe s pomočjo fotokopirnega stroja povečali, sami pa smo jih pobarvali z vodenimi barvami. Pri tem smo že zelo natančni. Vrtec smo gradili tudi iz različnih kock in konstruktorjev ter jih v igralnici razstavili.

Pred vrtcem smo si ogledali tudi naš logotip, ga kasneje narisali in pobarvali z akvarelnimi barvicami. Beseda logotip nam je bila zanimiva in nerazumljiva, vendar smo preko raziskovanja hitro usvojili njen pomen. Na sprehodu smo nato iskali še logotipe drugih ustanov.

Lotili pa smo se tudi raziskovanja notranjih prostorov. Sprehodili smo se po celem vrtcu. Ogledali smo si kabinete z različnimi pripomočki, pralnico in kuhinjo. Pokukali smo prav v vse igralnice in obujali spomine na čase, ki smo jih v preteklosti preživeli v določenih igralnicah. Spomnili smo se, v katerih igralnicah smo že bili in katere vzgojiteljice so bile takrat z nami.

V telovadnici smo postavili poligon, ga poimenovali “Moja pot v vrtec” in tako premagovali ovire in iskali lastne poti pri reševanju gibalnih problemov. V igralnici pa smo se igrali glasbeno didaktično igro “Vremenska hišica”, igrali na male ritmične instrumente ter se na sprehod odpravili z rekviziti, ki smo jih potrebovali glede na vremensko sličico.

Najbolj veseli pa smo bili druženja z našimi vrstniki. Skupaj z najmlajšimi otroki v vrtcu – to je z otroki iz skupine Miške, smo se igrali v njihovi igralnici in jih nato peljali na kratek sprehod v okolico vrtca. Še posebej zanimivo pa nam je bilo, ko smo se odpravili v šolo in dopoldne preživeli z najstarejšimi otroki iz skupine Ptički. Skupaj smo se igrali, odšli na sprehod ter tekli na trim stezi.

Sedaj pa že komaj čakamo, da pričnemo z raziskovanjem našega kraja in naše države.

Pomah!

otroci iz skupine Petelinčki