V četrtek, 28. 03. 2024, smo imeli Mucki srečanje s starši. Ob 16.30 smo se zbrali v spodnji garderobi pri Zajčkih, od koder so se otroci podali na lov za zakladom, ki se je skrival nekje v vrtcu. Skupaj s svojimi starši so sledili barvnim puščicam, ki so jih vodile do različnih nalog. Z vsako opravljeno nalogo so bili bližje zakladu. V večnamenskem prostoru so si v krogu podajali obroč, pri čemer so mogli imeti roke ves čas sklenjene in obroč ni smel pasti na tla. Po opravljeni nalogi so nas puščice vodile v zgornje nadstropje vrtca, kjer pa nam jo je pošteno zagodel Gozdni škrat. Po celi garderobi j razmetal na desetine jajčk. Otroci so jajčka morali najti in jih pospraviti v košare, nato pa smo sledili škratovim stopinjam in prišli do igralnice Pikapolonic, kjer so otroci s pomočjo staršev izdelali didaktično igračo. Pot nas je vodila naprej v našo igralnico, kjer smo se razmigali in zaplesali na pesem Ram zam zam. Bili smo že čisto blizu zaklada, ko nas je sredi hodnika presenetila ovira. Otroci in njihovi starši so s pomočjo časopisnega papirja morali prenesti vsa jajčka v škatli na drugo stran hodnika, da smo lahko nadaljevali pot. Na koncu so otroci morali razvozlati več ugank. Rešitve ugank pa so nam dale namig, kakšen zaklad iščemo. V telovadnici vrtca smo zaklad tudi naši, in sicer čisto pravega zajčka po imenu Tobi. Otroci so ga lahko božali in se z njim fotografirali.

Urša Kaurin