V Ribicah smo letošnje šolsko leto na vrtčevskem vrtu skrbeli za zeliščno zelenjavni vrtiček.

V jesenskem času smo v vrtiček posadili meto in meliso ter si pozimi skuhali čaj.  Pomladi nam je hišnik naredil dodatna korita in s tem vrtiček  povečal. Otroci so zavzeto s samokolnicami vozili prst v nova korita in jo na koncu poravnali z grabljicami. Preden smo se lotili sajenja, smo si v zmanjšanem merilu naredili načrt zasaditve. Pri načrtovanju smo upoštevali strokovna priporočila za rast rastlin in ugotavljali katere rastline dobro uspevajo skupaj. Nato smo načrt odnesli s seboj na vrt. Vsak otrok je na zasaditvenem načrtu izbral eno vrsto zelenjave oz. zelišča, premislil kam v vrtiček bi jo glede na načrt potrebno posaditi in jo nato posadil.  Uspelo nam je posaditi oz posejati  več kot dvajset vrst zelenjave in nekaj zelišč. Rastline, ki so občutljive na mraz, smo pokrili z zastirko, ki smo jo v ta namen zašili iz odpadnih in opranih kirurških mask. Vrtiček si vsak teden skupaj ogledamo in ga po potrebi zalijemo ter izpulimo plevel. Vsa zelenjava nam lepo raste, le kumare se sramežljivo skrivajo pod zemljo. Pobrali smo tudi že redkvico, ki so jo vsi otroci z veseljem poizkusili.

Otroci so se ob pripravi in urejanju zeliščnega in zelenjavnega vrtička naučili veliko novega o delu na vrtu, vzgoji rastlin in pridelovanju zelenjave ter zelišč. Z  otroki smo se pri tem navajali na spoštljiv odnos do rastlin in ostalih  živih bitij. Med drugim smo  se navajali tudi na timsko delo in sodelovanje. Okolica vrtca je sedaj lepše urejena in nudi boljše učne pogoje.