Otroci in vzgojiteljice iz skupine Račk smo se v letošnjem šolskem letu vključili v projekt Ekošole, pri katerem smo reciklirali in ponovno uporabili rabljena in odslužena oblačila. V ta namen smo organizirali izmenjevalnico oblačil za starše, odziv staršev je bil odličen. Starši so prinesli ogromno otroških oblačil, ki so lepo ohranjena in jih niso več potrebovali ter jih zamenjali z oblačili, ki jih potrebujejo. Oblačila, ki so ostala, smo podarili Karitasu v Škofji Loki. Iz blaga odsluženih oblačil smo v vrtcu izdelovali različne izdelke ali pa smo se z njimi prosto igrali, se preoblačili, jih obešali na vrvico s ščipalkami in se igrali modno revijo. S projektom smo pridobili vsi udeleženci. Otroci so razvijali samostojnost pri oblačenju, starši so si med seboj izmenjali otroška oblačila, vzgojiteljice smo dobile ideje za dejavnosti, z darovanjem oblačil Karitasu pa smo pomagali tudi drugim otrokom.

Dostopnost