V Srnicah smo se z velikim navdušenjem in ogromno vedoželjnosti vrnili v čas, ki mu lahko rečemo: » Pred davnimi, davnimi časi…« Takrat, ko še ni bilo ljudi, živele pa so nenavadne živali- dinozavri, ki v nas še vedno zbujajo radovednost.

Že oktobra nas je v našem časovnem stroju pričakalo ogromno jajce. Le ugibali smo lahko, čigavo je. A na srečo je vzgojiteljica ravno tisti dan pozabila v vrtcu svoj telefon, ki je posnel pravega tiranozavra v naši igralnici. Komaj smo čakali, da se iz jajca izvali mali tiranozaver.

Ko se je skupini pridružil mali dinozaver, smo ga otroci poimenovali kar Dino. Takoj je postal naš prijatelj. Skupaj z njim smo pričeli spoznavati svet dinozavrov.

Pregledovali smo otroško literaturo in se veliko pogovarjali o življenju dinozavrov in zanimivostih ter pridobivali odgovore na različna vprašanja. Dinozavre smo poimenovali ter jih razvrščali na mesojede in rastlinojede. Posnemali smo njihovo gibanje in zaplesali na Dinozavrov ples. Seznanili smo se z delom paleontologa in tudi sami izkopavali kosti ter sestavili dinozavrovo okostje. Ob eksperimentu »vulkan« pa smo se seznanili tudi z eno izmed teorij izumrtja dinozavrov in naredili fosilne ostanke, ko so v slano testo odtiskovali figure dinozavrov. Vsak dan smo imeli dinozavrovo jogo. Ustvarili smo si dinozavrov kotiček, v katerem smo se veliko preigrali z dinozavri. Otroci smo tudi od doma prinašali dinozavre, knjige o dinozavrih in še veliko drugih s to temo povezanih stvari.

Še celo praznični december je ostal v vzdušju dinozavrov:

 • že na novoletnih delavnicah smo na eni od delavnic izdelovali čarobne krogle z božičnim dinozavrom,
 • vsak dan nas je čakala nova naloga v božičnem dinozavrovem koledarju,
 • okrasili smo smrečico s fosili dinozavrov, na vrhu smrečice pa je posedal naš Dino,
 • imeli smo nastop na Dražgoše imajo talent, kjer smo zaplesali in zapeli Dinozavrov ples,
 • -2x smo imeli kino dan, ter si ogledali risanki Dobri dinozaver in Ledena doba: Zora dinozavrov,
 • pekli smo dinozavrove piškote,
 • praznovali smo Dinotov rojstni dan,
 • izdelovali smo dinozavre iz odpadnega materiala in ustvarili Časopisozavra, ki nam bo pomagal zbirati odpadni papir za šolarje,
 • dobili smo zemljevid in se podali na lov za dinozavrovo lobanjo in dinozavrovimi jajci,
 • eno od jajc smo dali v vodo, da se nam je izlegel mali dinozaver,
 • nastopali smo na šolski proslavi s pesmijo Srnica,
 •  skupaj s šolarji smo si ogledali dramsko predstavo v izvedbi naših vzgojiteljic z naslovom: Bibi in Gusti iščeta dinozavrovo jajce…itd.

Ogromno zanimivih dni smo še doživeli, pa si to raje poglejte med fotografijami. Mi smo se imeli super!

Z decembrom smo se tudi poslovili od sveta dinozavrov in sedaj smo s časovnim strojem že potovali v naslednje zanimivo obdobje.

Dostopnost