V torek, 07. 03. 2023, smo se po zajtrku v vrtcu odpeljali v Sorico.  V Groharjevi hiši smo se udeležili glasbene delavnice. Ob prihodu v hišo nas je prijazno sprejel vodja delavnice  g. Gašper Kačar. Predstavil in razkazal nam je hišo ter nas popeljal do osrednjega prostora. Razdelili smo se v dve manjši skupini in se lotili ustvarjanja.

Prva skupina je pod vodstvom g. Gašperja spoznala tolkala. Vsakemu izmed tolkal smo prisluhnili in komaj čakali, da smo nanje lahko tudi sami zaigrali. Dobro smo poslušali navodila, ujeli ritem ter ob koncu sestavili pravi tolkalni orkester. Verjemite nam, da smo ob spremljavi klavirske harmonike zaigrali prvo skladbo.

Ker pa je bil Ivan Grohar, v čigar rojstni hiši so nas gostili, slikar, je druga skupina med tem časom samostojno ustvarjala z barvicami in s flomastri. Otroci so lahko narisali poljubne risbe, ki so jih z veseljem pokazali  g.Gašperju.

Skupini sta se seveda tudi zamenjali, tako da so se vsi otroci lahko preizkusili v igranju na tolkala in risanju.

Preživeli smo pravo ustvarjalno dopoldne.