V januarju in februarju smo v naši skupini raziskovali različne evropske države. Naš cilj je bil združiti zabavo, raziskovanje in učenje. Skupaj smo ustvarjali plakate, risali in barvali zastave ter izdelovali izdelke, ki so bili značilni za to državo. V knjižnici smo si izposodili knjige o evropskih državah in pravljice za otroke, ki so jih napisali evropski avtorji. V telovadnici smo se zabavali s športi, ki so značilni za posamezne države. Tako smo spodbujali otroke k gibanju, razvijali njihove motorične spretnosti in jih učili o različnih evropskih športih. Otroci so bili navdušeni tudi nad risanko Pujsa Pepa, ki smo jo gledali v različnih jezikih. To je bil super način, da smo jim približali raznolikost evropskih jezikov in jih spodbudili k radovednosti do novih besed. Projekt Naša mala knjižnica nam je omogočil, da smo prebrali knjige avtorjev iz različnih evropskih držav. Otroci so nato reševali naloge v posebnem delovnem zvezku – Ustvarjalniku. Prav tako smo se pripravili na pust z izdelovanjem mask. Vsak je izbral svojo najljubšo evropsko državo, izdelal masko in zastavo. S maskami smo nato v sprevodu obiskali tudi druge skupine v vrtcu in učence v šoli, da smo se jim predstavili. Zelo smo veseli, da smo skozi “potovanje po Evropi” v žabicah pri otrocih vzbudili radovednost in da smo se učili preko igre.