Knjižni kotiček v igralnici nam ponuja veliko zanimivosti, novih spoznanj in idej za različne aktivnosti. Otroci si ogledujejo ilustracije, se pogovarjajo, sprašujejo, komentirajo, z branjem na svoj način ustvarjajo nove zgodbe…

V letošnjem šolskem letu pa nam je pravljične urice popestrila upokojenka, ga. Irena.

V jesenskem času nam je predstavila slikanico Veverica nima časa (Lucy Barnard). Z zanimanjem smo prisluhnili novi vsebini. Kot je veverica povabila živali k igri, smo mi upokojenko povabili k sodelovanju v rajalnih in gibalnih igrah. V naslednjih dneh pa smo vsebino nadgradili z igro vlog.

V toplih pomladnih dneh smo na sprehodih poslušali živahno oglašanje ptičkov in opazovali njihovo početje. Knjige so nam ponudile nove informacije. Spoznavali smo raznolikost ptičkov in njihovih jajčk. Zopet nas je obiskala ga. Irena, ki nam je predstavila slikanico Izgubljeno jajce (Lucia Emiliani). Presenetilo nas je spoznanje, koliko različnih živalskih mladičkov se izleže iz jajčk. Tokrat smo skupaj izvedli delavnico izdelave piščančkov.

Ga. Ireni se zahvaljujemo za prijetna doživetja.

Dostopnost