Letošnje leto spoznavamo živali. V jeseni smo spoznavali gozdne živali, spomladi, ko smo se vrnili nazaj v vrtec smo se seznanjali z domačimi živalmi, ko pa se je malo ogrelo, smo se odpravili na travnik ter opazovali kdo živi na njem.

Opazili smo pajke, njihove mreže, tudi pikapolonico smo videli, razne hrošče, mravlje, polže,…, vonjali cvetlice ter poslušali čričkovo oglašanje.

Da bi živalce bolje videli, smo s seboj vzeli lupe ter jih opazovali skozi povečevalno steklo. Z živalcami smo rokovali zelo previdno, saj so majhne in zelo občutljive.

Opazili smo polno pisanih barv ter se urili v poimenovanju in razvrščanju le-teh.

Polžka smo za eno dopoldne prinesli v igralnico, skozi steklo smo opazovali kako se premika.

Življenje na travniku smo tudi likovno izrazili. V različnih tehnikah smo izdelali gosenico, regratove cvetove, pikapolonico, metuljčka. Gibalno pa smo se ob instrumentalni glasbi  prelevili v čmrlje ter veselo brenčali po telovadnici.

Spoznavali smo različne zgodbice ter jo o treh metuljčkih tudi zaigrali.

Seveda pa brez petja ne gre, prepevali smo veliko pesmic, za vsako živalco se je našla kakšna.