V »Žabicah« smo se v zadnjih treh mesecih veliko pogovarjali o varnosti v cestnem prometu in na to temo izvajali različne dejavnosti. Spoznali smo prometne znake, lutko Pasavčka, pravilno  pripenjanje v varnostnem sedežu, vrste varnostnih sedežev, odsevna telesa itd. Na pobudo otrok, smo sami izdelali sestavljanko Pasavčka in labirint s kroglico. Otroci so se tudi  igrali gibalne igre, se s kolesi in skiroji preizkusili  na različnih poligonih ter se likovno, plesno in glasbeno izražali. Pripravili smo tudi kotiček za starše, kjer smo razstavili otroške izdelke in publikacijo na to temo. Če torej v Selcih opazite otroke, ki se  pred prehodom za pešce ustavijo, dobro pogledajo na vse strani  in  šele nato z dvignjeno roko strumno prečkajo cesto, potem je velika verjetnost, da vidite otroke iz »Žabic«.