Z najstarejšimi otroki iz Vrtca Železniki ter enot Selca in Dražgoše smo se v tednu od 05. 06. – 09. 06. 2023, udeležili Vrtca v naravi. Za tri dni smo se odpravili v CŠOD Čebelica v Dolenjo vas pri Čatežu in komaj čakali na nove dogodivščine.

Ker smo se odpravili v dveh skupinah in je otrokom v prvi skupini nekoliko zagodel vreme, se je nekaj dejavnosti med seboj razlikovalo.

Vsako jutro smo se zbudili ob glasbi in se najprej uredili ter razgibali v domu ali na igrišču.

Odpravili smo se na pohod po Zaplaških stezicah in na poti opazovali življenje v gozdu in izvedeli veliko zanimivosti.

Preko različnih iger smo raziskovali gozd in s povečevalnimi stekli iskali njegove najmanjše prebivalce ter spoznali življenje ob vodi.

S pomočjo učitelja smo zakurili ogenj in opazovali kako gori.

Preizkusili smo se v plezanju po plezalni steni in se podali na lov za skritim zakladom.

V domu smo iz lesenih brun sestavljali kmetijska poslopja in spoznavali žverce s Čebel`ce (paličnjaki, želva, zlate ribice, papagaja).

Še posebej pestri pa so bili večeri. Prvi večer smo se odpravili na večerni sprehod in se igrali, drugi večer pa smo se odpravili v disko.

Domov smo se vrnili srečni in utrujeni, a vseeno polni lepih vtisov.

Barbara Tavčar